Geri Beslemeler:Yazılar Yorumlar

Bulunduğunuz yer: Ana Sayfa » Duyurular » İmam Ali Mescidine Katkınız Olsun

ÇORUMDA İMAM ALİ MESCİDİ İNŞAATİNE BAŞLANDI.

Çorum Ehli Beyt Vakfına bağlı ikinci caminin inşaati için yardım toplanıyor.
Bilindiği gibi Çorum Ehli Beyt Kültürünü Tanıtma Geliştirme ve Yayma vakfına ait Ehli Beyt Cami Çorum milönü mahallesinde yıllardır Alevilere hizmet vermekte ve vakıf merkezindeki bu camide yıllardır Caferi fıkhına göre ibadet yapılmaktaydı.

Ehli Beyt Vakfı şimdi yine alevilerin yaşadığı Şenyurt-Karşıyaka bölgesinde ikinci caminin inşaatine başladı.
Vakıf yöneticilerinden aldığımız habere göre burada yapılacak cami daha küçük boyutta ve minaresiz olacak ve bir tarafına İmam evi yapılacak.
Caminin isminin “İMAM ALİ MESCİDİ” olduğunu söyleyen yöneticiler ilk ALİYYEN VELİYULLAH EZANINI sabırla beklediklerini belirtiyorlar.
Yine burada alimlik, imamlık yapacak ÖZGÜR hocayıda sabırsızlıkla beklediklerini belirttiler.
Vakıf başkanı Şükrü Kolukısa Tüm Ehli Beyt dostlarını “İMAM ALİ MESCİDİNE” yardıma çağırdı.

Yardım yapacaklar için hesap numarası:

Hesap sahibi: Ehli Beyt Kültürünü Tanıtma Geliştirme ve Yayma Vakfı

Hesap no: 00158007281507482

Iban no: TR860001500158007281507482

Çorum Vakıfbank

İmam Ali Mescidinin Son Görüntüleri:

Mescidin İnşaat Halinden Bazı Görüntüler:

Toplam 34 yorum bulunmaktadır

 1. 1
  ahmed says:

  Allah yardımcınız olsun kardeşler

 2. 2
  özden says:

  eylibeyt vakfını kınıyorum biz corum alevilerini asimile ettiği için biz alevilerin ibadet yeri cem evidir

  • 2.1
   AleviCaferi says:

   Hz.Ali’nin ibadet yeri neresidir?

  • 2.2
   ehlibeytaşığı says:

   O senin kendi kafanda yarattığın hayal mahsulü olan aleviliktir.
   Gerçek Alevilik İslamın bir kolu olup NAMAZ bu inancın temelini teşkil eder.
   CEM’lerde cereyan olay ise İBADET değil ZİKİR ve DUADIR.
   Ben de Alevi Caferiyim ve Namazı Kur’anda emredilen şekilde ve İmam Ca’fer Sa’dık Hazretlerinin bildirdiği üzere kılıyorum.
   Beni namaz kılarken görenler de hemen anlıyorlar SÜNNİ olmayıp ALEVİ olduğumu.
   Bu da sana cevap olsun.

   • Yusuf says:

    Sen kusura bakma ama yol yezidisin. Bizleri camilerinize sokamiyacaksiniz. Yolundan dönen size benziye, ates gibi yana. Ikrarindan dönen kendine alevi diyemez. Ya siisiniz yada sünni ama alevi asla.

  • 2.3
   ademada says:

   ben bir alevi olarak yazıyorum ne saçmalıyorsunuz be adam ne asimilesi HZ ALİ izindeyim deyipte bunu yazıyorsan yuh sana camiye gitmeyen alevi olamaz namaz kılmayan alevi olamaz bunlar yan gelip yatmaya alışmış namaz oruc zoruna gidiyor sonra aleviyim yok kardeşim alevilikle alakan yok dinsizim de bari aleviliğe zarar verme

 3. 3
  özcan says:

  Evet, asmimilasyon, yozlaştırma bir değişimdir. Ama olumsuz yönde bir değişimdir. Oysa bizim yaptığımız yozlaştırma değil, özüne gerçeğine çağrıdır. Vet bu da bir değişimdir ama asimilasyon değildir. Bilakis asimilasyona karşı gerçek Aleviliğe ulaşma yani uyanış mücadelesidir. Artık uyanıyoruz.

  • 3.1
   ehlibeytaşığı says:

   Artık kendi camimizde ve Ehlibeyt İmamlarının emrettiği düstur üzerine ibadet etmemizin ve namazı tıpkı Hazreti Kur’anda belirtildiği üzere dosdoğru kılıp Allaha ALİCE YAKARMAMIZIN vakti gelmişti ve hatta geçiyordu bile.

   SİZİ TEBRİK EDİYORUM EHLİBEYT VAKFI
   SİZİ CAN-I GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM

   YA ALİ MEDET

 4. 4
  özcan says:

  Mescidin son halini gösterir fotoğraflar buraya konulsa güzel olur.

 5. 5
  erdi says:

  allah yolunuzu acık etsın aliyyen veliyyullah

 6. 6
  Zeynel says:

  Imam Ali mescidine.

  Tüm corumdaki alevi kardeslerimizi bu mescide yardima davet ediyorum.

  Ey Ali seni ancak müminler sever. Hz. Muhammed (sav)
  Imam Ali mescidini burada yasatalim.

  Corumlu tüm canlara selamlar!

  • 6.1
   ehlibeytaşığı says:

   İnşallah Çorumla sınırlı kalmaz ve bütün Türkiyeyi bu mescidlerle donatmak şerefine nail oluruz.

   Ehlibeyt vakfını kutluyorum.

   YA ALİ MEDET

 7. 7
  Hakan says:

  kınıyorum yerimiz camii değil..cem evi..

  • 7.1
   3nokta says:

   Bilakis Alevinin yeri İmam Ali as’nin mescididir, camiidir. Bektaşiliğin çağdaş uydurma kurumları Aleviliği özünden uzaklaştırmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Din adına dinle savaşan muaviyeciler gibi Bektaşiler de Alevilik adına Aleviliğe karşı savaş açmışlar. Aleviliği özünden koparmak için Ehl-i Beyt’in adını kullanarak oyunlar oynuyorlar.

  • 7.2
   hatice says:

   Selam….
   sorun sadece cemevi yada cami sorunumu?
   velevki kabul edelim cemevi diyelim..peki cemevinde yapılan ibadet (ki bu ibadet değil kültürdür) Kutsal Kitabımız Kur’anı Kerim’in neresindedir yada İslamiyetin neresindedir..
   Hadi Cemevinde mesela Cuma namazı kılınsa anlarım ben…ama elinizi vicdanınıza koyun ve bir düşünün Hz.Ali nerde şehit oldu ve nasıl şehit oldu?mescitte ve namaz kılarken değilmi? o zaman ne diyoruz Ali’yi(a.s.) sevmek Ali gibi yaşamaktır…

  • 7.3
   ehlibeytaşığı says:

   Kendi adına konuş.

 8. 8
  murtaza isik says:

  merhaba degerli canlar biz alevilerde bilindigi gibi ibadet olarak cem ibadet yeri olarakta cem evlerimiz vardir burasi imam ali mescidi degilde imam ali cem evi olmasi gerkirdi diye düsünüyorum inaniyorumki kendisine aleviyim diyen herkes benimle ayni fikirde oldugunu düsünüyorum.kaldiki biz caceri degil aleviyiz bunuda unutmamak lazim.

 9. 9
  ehlibeytaşığı says:

  Ben de Aleviyim ve senin gibi düşünmüyorum.
  Düşünmek zorunda da değilim.
  Ehlibeyt Vakfını bu mükemmel ve erdemli icraatından dolayı kutluyorum.

  YA ALİ MEDET

 10. 10
  ALİM says:

  Ben bir alevi olarak geç kalınmış bir durum olarak görüyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. Allah razı olsun sizden.

 11. 11
  umut says:

  Değerli arkadaşlarım bende bir aleviyim ve alevi toplumunun ibadet yerinin adı cem evidir.Geçmişten bu yanada böyle gelmiştir hiç bir zaman değişmemiştir bazı arkadaşlar bizi yanıltmasın. Yoluna kurban olduğum Hz ALİ namaz kılarken değil evinin önünde şehit edilmiştir. Bu alevilik devride Peygamber Efendimiz HZ MUHAMMET S.A.V vefat ettikten sonra Hz ebubekire inanlar ve yoluna kurban olduğum HZ ALİ ,ye inananlar diye ikiye ayrılmıştır. mesele sadece budur Gerçek bir aleviysen senin ibadet yerin CEM evidir..

  • 11.1
   akın says:

   Umt can
   Hz.Ali ramazan ayının 19 unda namaz esnasında başına vurulan zehirli kılıç veya hançer darbesiyle yaralanmış ve ramazan ayının 21.gününde şehit olmuştur tüm tarih kitapları bunu yazar ama olayda namaz olduğu için zor durumda kalan sebatayist bektaşiler namazda değil evinin önünde oldu bu olay diye halka yalan söylediler
   hadi diyelimki olay onların dediği gibi olsun peki bu Hz.Alinin namaz kılmadığına delil olurmu?
   bundan maza kılmıyordu hükmü çıkarmı?
   Hz.Alinin küfede mescidi olduğu ve orada imamlık yaptığını nasıl inkar edebilirsin ,
   hadi bunu inkar ettin peki savaş sırasında ayağına batan oku namaz esnasında çıkardıkları olayını nasıl eğip bükeceksin
   Kardeşim aklınızı başınıza alın alevi halkımız üzerine çok büyük oyunlar oynuyorlar sizleri cemevlerine sokup masallarla yüzyıllarca avutmak islam dışına atmak istiyorlar uyanık olursanız oyunu bozarız aksi halde binlerce yıl saz çalıp semah dönerek mahşere gidip orada yüzünüz kara olanlardan olursunuz Allah aşkına Muhammet aşkına 12 imam aşkına akıllı olun uyanın

  • 11.2
   FUAT says:

   ARKADAŞ ALEVİ CANLARI BEKLİYON İYİ HOŞDA ALEVİ CANLARIMIZI NİE SÜNNİLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYONUZ SÜNNİ VEDE Şİİ LERE GÖSTERİŞ OLSUN DİYE NİE ONLARA BENZEMEYE CALISIYONUZ ASLINI ÖZÜNÜ İNKAR ETME NEYSEN OYUM DE SAKIN OLA Kİ BAŞKASINA BENZEMEYİN ONLAR SİZE BENZESİN BURDAKİ AMACIN ŞİİLEŞTİRMEK OLDUNU ANLAMAYAN CANLARIMIZ UYANIN ARTIK YETER DA..

   • canpolat says:

    Kimse için değil, doğrusu bu olduğu için Şiiyiz. Evet, bir hiçbir zaman kimseyi aldatmadık. Biz Aleviliğin gerçekte 12 İmamcılık (İsna Aşere Şiiliği) olduğunu söyledik, 12 İmamlara uymak olduğunu söyledik.
    Bektaş gibi sunni mutazavvıfların peşine mi gidelim? Bu mu Alevilik? Ehlibeyt ile hiçbir ilgisi olmayan cem-semah vb. şeyleri uygulamak mı Alevilik? Hayır. Vallahi gerçek Alevilik Şiiliktir!

 12. 12
  çorumlu says:

  umut arkadaş sen sadece ön yargılarınla ve istediğini umudğun şekilde düşünmektesin seni araştırmaya TEŞVİK ETMEK İSTERİM. bilmiyorum aleviyim demişsin ama Velayeti inanan biri senin cümlelerini kullanmaz diye düşünüyorum. bu bir devrimdir yavaşta olsa bu bir düşünce devrimidir. bırakın sömürü düzeni olan cem evi ve benzerlerini…

 13. 13
  muharrem çınar says:

  arkadaşlar camiyi yada cemevini KURAN-I KERİMİN hiç biryerinde gösteremezsiniz
  her yer Allahındır.her yerde ibadet edilir.ayrıca cem yada namaz ı da Kuran-ı Kerim de yazıyo diyemezsiniz .çünkü KURAN da SALAT(allahı içten anıp selamlayın) sözü geçer.SALAT Namaz değildir.AMA namaz da da cem de de
  ALLAH ı içten anıp selamlarız.O zaman sözün bittiği yerde ikiside farz değil fakat ikiside insanların arasına fitne ve fesat sokmamak insanları ayrıştırmıyacak şekilde yapılabilir.ÇÜNKÜ namaz cemdir yani kucaklaşmadır.
  Hz.Muhammed(s.a.v) ve Hz.Ali bu ayrımcı bencil halimizi görseydi biz tüm islam alemi olarak(alevi,mevlevi,hanifi,şafi,sünni) onların nur yüzlerine utancımızdan bakamazdık bile.

 14. 14
  UĞUR says:

  IĞDIR DAN BU SİTEYİ TAKİP EDİYORUM VE ÇORUM DAKİ EHLİBEYT SEVENLERİNİN VARLIĞI İLE GURUR DUYUYORUM.İNŞALLAH O CAMİDE NAMAZ KILMAK DA NASİP OLUR BİZE. ALLAH BİZİ 12 İMAMI SEVENLERDEN EYLESİN MALIMIZI VE CANIMIZI O YOLDA VERMEYEİ NASİP EYLESİN

 15. 15
  sözde değil özde ALEVİ says:

  Çorum Ehli Beyt Vakfın’dan Allah razı olsun.Bir Alevi olarak çalışmalarınızı çorum dışına da taşıma çabalarınızı görmek istiyorum.uzun süredir takip ediyorum biliyorum çok zor bir iş ama Ehli Beyt Vakfının böyle bir mescidi istanbuldada yapması bektaşi vürüsünü yaymaya çalışanlara korku salacaktır.

 16. 16
  yolcu says:

  Ben tekirdağ dan takip ediyorum sizi.imam humeyni yi arştırırken şii yolunun hak olduğunu anladım ve bu yola girdim ama türkiye deki 12 imam taraftarı olduğunu söyleyenler ile humeyni yi ilk defa burda aynı safta gördüm,selamun aleykum…

 17. 17
  ASLAN says:

  BEN BİR ADIYAMAN ALEVİSİYİM BU NE YAW ELLİ ÇEŞİT ALEİLİKMİ OLUR ANADOLUDA AYRI ADANA TARSUS MERSİN HATAY DA AYRI İRANDA AYRI BİZİ ASİMİLE ETMEYE ÇALIŞMAYIN ALEVİLİKTE CAMİ YOKTUR CEM EVİ VARDIR SİZİ KINIYORUM.

  • 17.1
   musa says:

   cümle alem doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz alemde, sen eğri isen; sadece Ali(as) ye tabiyim demek yetmez, salih amelde şart, ancak o zaman Muhammede(saa) yol bulunur. yoksa alevilikte, sünnilikte birdir, şeytanın bir haltıdır.

 18. 18
  alevi caferi says:

  esselamen aleykum ve rahmetulahı vebereketü çorum ehli_ beyt vakvından allah razı olsun bir alevi olarak calışmalarınızı diger illerede taşımanızı tafsiyede ediyorum bende istanbul imam huseyin ilim ve egitim merkezinde calısıyorum allah yolumuzu acık etsın selam ve dua ile

 19. 19
  Mihrali says:

  SELAMUN ALEYKUM BEN ERZURUM ALEVİSİYİM ÇORUM ALEVİLERİNİN YAPTIĞI ÇORUM EHLİ BEYT CAMİ VE İMAM ALİ A.S MESCİDİNİ TAKDİR EDİYORUM VE ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM ÇORUMDA ALİYEN VELİULLAH EZANI YÜKSELMEK HERKESE NASİP DEĞİLDİR..ALLAHIN MESCİDLERİNİ ANCAK MÜMİNLER İNŞA EDER.SELAM VE DUA

 20. 20
  Atakan says:

  Selam aleyküm ben makina mühendisiyim Aleviyim fakat çevremdeki yanlışlıkları görünce araştırmaya başladım ve çok şükür gerçek yolu buldum eline kuran değilde saz alan Dedelerden bir fatiha bile okumayan toplumdan beri oldum Allah herkesi doğru yolu bulmayı nasip etsin sizi tebrik ediyorum ve bu çalışmalarınızın devamını diliyorum elimden gelen herşeyi de bu hayırlı ve şerefli yolda yapmaya razıyım.Allah sayımızı artırsın bizi ateist yapmak isteyen sebatayistlere fırsat vermesin. Bu çalışmaları Anadolu’nun heryerine taşıyalım ve bu dinsizlik ve uydurma kültürlerden tüm halkımızı uyandıralım.

  • 20.1
   gulbeyaz says:

   Evet Allah (ac) sayımızı artırsın inşaallah ve bizde görürüz Alevi köylerinde ,köylerimizde ,çevremizde kendimize ait mescitlerimizin olduğu günleri…Yaşımız genç ,göreceğiz elbette..Aliyyen Veliyullah nidalarını ,duyacağız Allah ın (ac)izniyle ..Aleviyim diyenlerden bu yorumları duymak çok çok sevindirici .Biz Alevilere özümüze giden yolu gösteren Allah a (ac) şükürler olsun……

Yorum Yaz

Yorumunuz

*

© 2010 Alevisesi.com · Tüm Hakları Saklıdır.