Geri Beslemeler:Yazılar Yorumlar

Bulunduğunuz yer: Ana Sayfa » Haberler, Resim Galerisi » Bir Başkadır Alevilerin Namazı

Sabah namazı vaktinden itibaren Çorum Ehli Beyt Camiinde toplanmaya başlayan aleviler kurban bayram namazını kıldılar. Cami imamları Ali Üremiş ve Özgür Arapoğlu hocalarımızın hazırladığı program sabah namazı ile başladı ve Kuran okunarak devam etti.

Hutbe öncesi halka seslenen Ali Üremiş hocamız Cami kavramının ve namaz kavramının önemini, akraba ziyaretlerinin anlamını belirtirken Çorum Ehli Beyt vakfının yaptığı ve yapmayı istediği işler konusunda halka bilgi vererek maddi ve manevi yardım istedi.

Hutbede ise Özgür Arapoğlu hocamız Kurban bayramının önemini anlattıktan sonra 8 gün sonra gelecek olan Gadiri Humm bayramı hakkında bilgi vererek Oniki İmam dostu olmanın değeriyle ilgili konuşmalar yaptı. Halkı Hz. Ali’nin namazına sahip çıkmaya ve kültürle dini karıştırmamaya yada ayırmaya çağıran  hocamız konuşmasının son bölümünde trafik kurallarına uyma konusunda halkı uyardı.

Özgür hocamız Aleviyim diyenlerin tıpkı Peygamberimiz ve Ehli Beytimiz gibi namaz kılmaları gerektiğini ve namazda ellerini serbest bırakmaları gerektiği konusunu ve toprağın üzerine secde yapılması gerektiğini özellikle vurguladı. İki rekat bayram namazından ve birlikte okunan dualardan sonra bayramlaşma merasimine başlandı.

Cami çıkışında Ehli Beyt vakfı tarafından halka çeşitli konularda bilgiler içeren yazılar dağıtıldı. Caminin alt katındaki kurban kesme yerinde de kurbanları olanlar sırasıyla kurbanlarını kestiler.

Çorumlu aleviler çok yoğun bir katılımla Ehli Beyt vakfına ve Caferi mezhebine ne denli sahip çıktıklarını bir kez daha göstermiş oldular. Bilindiği gibi Aleviyim diyenlerin uyanmasını önlemek için Çorum Ehli Beyt camisine kimsenin gitmediği, halkın uzak durduğu yalanlarını yayanlar bir kez daha mahçup oldular. Zira bu insanları kimse sabahın erken saatlerinde camiye gelmeye zorlamadı tam tersi cami yok namaz yok denilen ortamlara rağmen, onlar şii denilmesine rağmen ve Çorumda Ehli Beyt camii dışında yüzlerce cami olmasına rağmen bu insanlar tarihten miras gelen Alevi izzet ve şerefini kendi bünyelerinde taşıdıklarını bir kez daha gösterdiler. Çünkü Çorumlu Aleviler ‘Aliyyen Veliyullah’ ezanının neyin çağrısı neye davet olduğunu biliyorlardı. Muaviye açılımcıları istedikleri kadar çırpınıp dursunlar bu yürüyüşü durduramayacaklar…
Alevileri ve Aleviliği devletleştirmeyi asla başaramayacaklar…

Kurban Bayramı Namazından Görüntüler:

Toplam 23 yorum bulunmaktadır

 1. 1
  hamit says:

  Allah yar ve yardımcınız olsun.

 2. 2
  gerçek alevi says:

  Çorum ulucamiden hoca çağırsaydınız.Doktora tezi veren sunni biriside hutbe okusaydı davulcu çağırıp bir iki mani okusaydınız.tam olurdu.Erenleri ve cemimizi inkar eden gaflete düşmüş sizlerin sonuda ahirette emeviler ve zulmedenler gibi olacaktır.

  • 2.1
   alevi sevdalısı says:

   bizler allaha ve peygamberi muhamede inanırız aliye inanırız içimizde kesinlikle kötülük yoktur ama siz camiye gitmeyi adet olarak görüyorsunuz içki içiyorsunuz karıya kıza gidiyorsunuz ve sonra camiye gidip allahım bizi afet diyorsunuz peki sizlerin sonu nasıldır merak ediyormusunuz utanmadan allaha nasıl yalvarırsınız

 3. 3
  Alevicaferi says:

  Biz aleviyiz Hz.Ali’ye uyuyoruz. Siz kime uyuyorsunuz? ORTADA KALMISLAR!!!

 4. 4
  gerçek alevi says:

  Biz Yüce “Allah”a uyuyoruz.Hz.Ali pirimizdir.Dikkat et sen ortada kalma,bu bilgisizliğinle yanında inanalarıda sürükleme.

 5. 5
  hüseyin says:

  gercek luvi ci aslında sizin ali niz islamdan öncede vardı alevinin kelime anlamı luvi dir hatta siz arap ali siyle işiniz olmaz kiriştek gibi döne döne zihninizde dönen bir ruh hali ortaya cıkmış ilmi olarak bir şeyi ispatlayabiliyosan buyur anlat muaviyenin başaramadıgını siz başarıyosunuz muaviye hayatta olsaydı size çok minnettar olurdu çünkü muaviye şamda imam ali a.s mın namaz kılmayıp hovarda biri oldugunu söylüyordu sizde bu söylemlerinizle lanetullah muaviyeyi desteklemiş bulunmaktasınız selametle

 6. 6
  gerçek alevi says:

  alevilik adına birtakım yerleri kötülemek ,sözde ilmi terimlere başvurmak sizin ruhunuzda var ki bu da sunni ortaklarınızın ençok başvurduğu yöntemdir.

 7. 7
  hüseyin says:

  masonik sebateyist şaman söylemleriyle bir yere varamazsın

 8. 8
  gerçek alevi says:

  At kalede mondragon var

 9. 9
  biralevi says:

  Mondragon arkadaş
  sana sebatayist söylemden birkaç örnek yazayım da atıyormuyuz tutuyormuyuz düşün;
  Namaz yok selat var oda duadır
  Benim kabem insandır,
  Ölüye değil diriye gidilir,
  Kuran Eksiktir,
  14 masum küçük çocuklardır
  24 bacı vardır
  cami yok meydan vardır (meydan evi sonradan cemevi dediler)
  Mühim olan şekil değil özdür(sanki özü inkar eden var)

  örnek çok ama bu söylevler aleviyim diyen insanları kandırmak için 1826 sonra bektaşiliği etkisi altına alan sebatayistlerce uydurulmuş ve masonlarcada desteklenmiştir.
  Bugün bektaşilerin mason grupları bu söylemleri desteklerler.

 10. 10
  gerçek alevi says:

  O mondragonu senin için yazmıştım.Ama örnekaldığınız kişiler gibi zeytinyağı gibi üste çıkmasını iyi biliyorsun.Bizler sebatayizmi senin özün gibi bilmeyiz.Sana inancında bırakıyoruz ,dikkat et yakma kendini.

 11. 11
  erdi says:

  ya bırakın şu bektaliler bunlar sahte alevi bunlar akşama kadar saz calar bunları alevilikle bir alakaları yok hakiki alevi biziz

 12. 12
  erdi says:

  namazda biziz niyazda hiçbirini sünnilere kaptıracak halimiz yok heryerin alevisi farklıdır ben nusayri alevisiyim bektaşi deyilim bektaşiler alevi deyil onlar orta asyadan gelen türkmenlerdir inşallah camilerimiz cogalır sünnilerden aşşagı kalmamamız lazım yezitlerden hepimizim muhaarem ayımız breket getirir inşallah

 13. 13
  ali oglu abdullah says:

  ALLAH sayisini artirsin inşAllah

 14. 14
  halil says:

  günümüzün muaviyeleri ve yezitleri aynı senin gibi düşünüyorlar zaten ALEVİLER şöyle aleviler böyle önce aleviliğin ne olduğunu bir öğrenin hayatında hiç ceme katılmadan aleviler hakkında kounuşanların imanını sorgulasınlar bence. sen fikrini islamiyete uydurmadan namaz kılsan neolur kılmasan ne olur

 15. 15
  ALEVİEMRE says:

  selam arkadaşlar;
  benim sülalem alevi.annem babamda alevi.ancak ben ateisttim.kararımı değiştirip öze dönüş yaşamak isteyip alevilik hakkında araştırmalar yaparken bu siteye denk geldim.iyiki denk gelmişim.daha kendi içinde çelişkiler yaşayan kendini bulamamış bir alevilik gördüm.ben vazgeçtim.ateist şekilde daha rahatım.bu ne yaa!!!

  • 15.1
   Hüseyin says:

   Eğer Hz.Ali yolunu kabul etmeyip ateist olacaksan yada kalmaya karar vermişsen dürüst ol ve ATEİSTEMRE nicini kullan

  • 15.2
   AleviCaferi says:

   Sen en önce nickini degistir. Hem ateistim diyorsun hem nickin aleviemre. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu.

   Sence alevilik arastirilmasin mi? Gercekler ortaya cikmasin mi??? Ayrica burdaki aleviler aleviligi bulanlardir. 😉

 16. 16
  seyyid says:

  Selamun Aleykum,
  Alevilik bir dinmidir yoksa bir mezhebmidir. eyer dellilleri ile birlikte aciklarsaniz sevinirim

 17. 17
  canpolat says:

  Alevilik(Bektaşilik değil, Caferilik-Şiilik-12 İmamcılık) İslam’ın özüdür. Peşaver Geceleri isimli kitabı okursan delillerin çoğu orada mevcuttur. Kitabı islamkutuphanesi.com ‘dan indirebilir ya da kevseryayincilik.com’dan satın alabilirsin.

 18. 18
  miktat says:

  Bize Nezamandan beri dedeler namaz kildiriyor Kendimize gelelim bazi millet vekilleri oy propogandasi yapmasin lutven biz sii ler devletini ve milletini seven bir toplumuz alevilerle bizim aramizda cook fark var aleviler deyil camiye girmek yanindan bilen gecmzler….

 19. 19
  mustafa says:

  Ehli Beyti kulanarak o masum mu diyeyim! cahil Alevi halkını da asimile ettiler ya! ne diyeyim? Bir Pir bir Dede o Cemaate önderlik etmezse o niyaz kabul olurmu? Kimin arkasından gidiyorsunuz, be Canlar, İkrar bu mudur? Diyanete uydunuz yoldan düştünüz, hemde Çorum !

  • 19.1
   canpolat says:

   ikrar tevhide, nubuvvete, imamete verildi galu belda. Çok şükür bu namaz kılan Çorumlu Aleviler de bu ikrarlarının gereğini yerine getiriyorlar.

Yorum Yaz

Yorumunuz

*

© 2010 Alevisesi.com · Tüm Hakları Saklıdır.